Macera

THE NEVERHOOD

The Neverhood şimdiye kadar yapılmış en orijinal macera oyunlarından biridir ve hepimiz özün stilden daha önemli olduğunu bilsek de, ultra kaygan bir stilin bazen oyunu taşımak için nasıl yeterli olduğunun en iyi örneklerinden biridir. Çizgi film veya bilgisayar animasyonu kullanmak yerine, oyunun tüm setini 2 ton kil ile inşa ettiler! Herhangi bir medyada oldukça büyük bir başarı ve sonuç şaşırtıcı olmaktan başka bir şey değil.

Hikaye oldukça basit. Klayman rolünü oynuyorsunuz; bir odada uyanıyorsunuz ve oradan ne yapacağınızı bulmanız gerekiyor. Odalar ve bulmacalar üçüncü şahıs bakış açısından oynanırken, bir yerden başka bir yere hareket etmek birinci şahıs FMV kesme sahnelerinde şekilleniyor. Oyun tüm aile üyelerine son derece çekici geliyor ve oynaması çok eğlenceli.

Ne yazık ki tüm grafiksel özgünlüğüne rağmen, The Neverhood’daki bulmacalar o kadar yaratıcı değil. Oyunun en can sıkıcı kısmı, duvarında klay dünyasının (klay evreni?) tüm “incilinin” bulunduğu, sonsuzluğa uzanan duvarlı odadır. Bu lanet şey 38 (evet, otuz sekiz) odaya yayılıyor ve ister inanın ister inanmayın, aslında hepsini okumak için birkaç saat harcadım… ve bana oldukça baş ağrısı verdi.

İndir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir