Spor

CHAMPIONSHIP MANAGER: SEASON 01/02

Koyun postunu giymenin, çay fincanlarını devre arası rantı için hazırlamanın ve ömür boyu sürecek bir acı ve coşku için sanal yedek kulübesine yerleşmenin zamanı geldi. Championship Manager’ın son versiyonu karşımızda ve doğrusunu söylemek gerekirse geçen seneki mükemmel versiyonun bir güncellemesi. Ancak kafası kuma gömülü olanlar için CM fenomeni hakkında kısa bir özet.

Oyunun eski Commodore Amiga’da üç disket içinde ilk kez ortaya çıkmasının üzerinden on yıl geçti. O zaman bile, daha önce hiç görülmemiş bir ayrıntı ve katılım düzeyine sahip, her şeyi tüketen bir menajerlik oyunuydu. CM o zamandan beri daha fazla lig, daha fazla bilgi, daha fazla istatistik ve daha fazla taktiksel kontrol içerecek şekilde gelişti, ancak on yıllık güncellemelerden sonra bile, CM özünde aynı bağımlılık yapıcı oyun olmaya devam ediyor ve saatler, günler, haftalar, aylar süren ıstırap, gerilim ve katıksız zevk için dökme demir garantisi veriyor. Oyun bir saplantı haline gelebilir. İş yerinde ya da arabada Michael Bridges’in en üst seviyede oynayıp oynayamayacağını ya da Teddy Sheringham’ın Premiership’te ne kadar süre mücadele edebileceğini düşünürsünüz (“hayır” ve “en fazla iki sezon” cevapları).

CM aynı zamanda evlerin de yıkıcısıdır – altı saat boyunca benden haber alamayınca ve bir başka önemli DIY projesi başka bir hafta sonuna bırakılınca eşime sorun. Çünkü CM, Sir Alex, Martin O’Neill ve hatta cezalandırılmaktan hoşlanan biri olduğum için Barry Fry’ı taklit etmeye en çok yaklaşabileceğim kişi.

İndir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir